דק או בשמו העברי סיפון, הוא למעשה רצפת עץ צפה. בניגוד לפרקט בו לוחות העץ מודבקים ישירות על גבי רצפה מפולסת, לוחות הדק מונחים על גבי שלד(מעץ או ברזל) שנבנה במיוחד עבורו ומכונה "תשתית".

דק הוא פיתרון ריצוף קל, זול, מהיר וירוק אשר מתאים לחצרות ואזורים בעלי תנועה ערה. ניתן להתקין אותו על קרקע מרוצפת מבוטנת או חשופה לגמרי.

אנו בונים את הדקים שלנו בסטנדרטים הגבוהים ביותר, באיכותם, בעמידותם וביופים.

דק עץ בחצר הבית או העסק משדרג את מראה החצר, מעניק מראה טבעי וחם ומזמין את באי המקום לבלות בו.

ניתן לבנות דק מעץ מלא, כגון: עץ אורן, עץ איפאה, עץ טיק בורמזי ועוד, מעץ מעובד, כגון: לוחות דק במבוק, לוחות דק סינטטי אקולוגי המיוצר מעיסת עץ, ומחומרים סינטטיים כגון לוחות דק סינטטי פולימרי.

את הדק ניתן להניח על גבי שלד עץ או ברזל, בהתקנה גלויה או נסתרת.

בהתקנה גלויה הברגים מוחדרים דרך פני לוח הדק וגלויים לעין ובהתקנה נסתרת הידוק הלוחות מתבצע באמצעות מחברים נסתרים שמצמידים את לוחות הדק לשלד דרך חריץ שמבוצע בדופן הלוח.

איך בונים דק?

תחילה יש לטפל בקרקע. יש לוודא שקיים מרווח גובה של לפחות 15 ס"מ בין פני הקרקע לבין גובה מפלס הדק המתוכנן. אם הקרקע מבוטנת או מרוצפת הטיפול כולל ניקוי בלבד. אם הקרקע חשופה, כלומר אדמה גלויה, יש לכסות ולאטום את הקרקע ביריעה יעודית או על ידי כיסוי האדמה במצע שומשום באם קיים הפרש גובה שמאפשר זאת. בכך נמנע ספיחת מים על ידי הקרקע באזור הדק, דבר שיוביל ללחות גבוהה וקבועה אשר תעודד היווצרות ריקבונות בעץ.

לאחר הכנת הקרקע יש לבנות את שלד הדק. אם בחרנו בשלד מעץ, אשר במרבית המקרים יתן את המענה הטוב ביותר, יש להשתמש בעץ שעבר חיטוי בתא לחץ אשר מקנה לו עמידות בתנאי לחות ובפני מזיקים.

את רגלי השלד באמצעותם מפלסים וקובעים את גובה הדק יש למרוח בזפת בקצה בו הם יבואו במגע עם הקרקע. אם הקרקע חשופה נניח את הרגליים על גבי מרצפות בטון על מנת לפרוס את המשקל שנושאת הרגל על הקרקע הרכה ועל מנת לבודד אותה מהלחות והמזיקים שבאדמה.

לאחר שהשלד מוכן ניתן לחפות בלוחות הדק שבחרנו, בהתקנה גלויה או נסתרת.

בפגישה מעמיקה וסבלנית אנו סוקרים יחד את שלל האפשרויות הקיימות ומזקקים את חזונכם הייחודי לכדי תכנית עבודה מפורטת אותה יבצע בשטח הצוות המיומן שלנו במקצועיות יתרה וברמת גימור ועמידות נטולת פשרות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמה והתחברות לאיזור האישי